• Międzynarodowa Akcja Czytanie na Polanie. Edycja 2024
  Międzynarodowa Akcja Czytanie na Polanie. Edycja 2024 
 • ZSP Iłża wspiera rodziny
  ZSP Iłża wspiera rodziny 
 • Handlowcy ze Staszica posłańcami radości na Integracyjnym rodzinnym pikniku z okazji Dnia Dziecka
  Handlowcy ze Staszica posłańcami radości na Integracyjnym rodzinnym pikniku z okazji Dnia Dziecka
 • Handlowcy ze Staszica zainaugurowali Dni Leśmianowskie 2024
  Handlowcy ze Staszica zainaugurowali  Dni Leśmianowskie 2024
 • Ogólnopolskie Dni Leśmianowskie
  Ogólnopolskie Dni Leśmianowskie 
 • V edycja kursu CISCO CCNA ROUTING AND SWITCHING: Introduction to Networks w
  V edycja kursu CISCO CCNA ROUTING AND SWITCHING: Introduction to Networks w "Staszicu" zakończona!
 • Handlowcy ze Staszica zainaugurowali Dni Leśmianowskie 2024
  Handlowcy ze Staszica zainaugurowali  Dni Leśmianowskie 2024
 • Wycieczka do Warszawy
  Wycieczka do Warszawy
 • Ślubowanie kadetów
  Ślubowanie kadetów
 • Obchody 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
  Obchody 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 
 • Rajd rowerowy
  Rajd rowerowy
 • I Mistrzostwa Użyteczno – Bojowe za nami
  I Mistrzostwa Użyteczno – Bojowe za nami
 • Zakończenie roku klas maturalnych 2024
  Zakończenie roku klas maturalnych 2024
 • Handlowcy ze Staszica z wizytą studyjną w Wojewódzkim Urzędzie Pracy – Filia w Radomiu
  Handlowcy ze Staszica z wizytą studyjną w  Wojewódzkim  Urzędzie Pracy – Filia w Radomiu
 • Dzień Otwarty w Staszicu ogromnym sukcesem!
  Dzień Otwarty w Staszicu ogromnym sukcesem!
 • Informatycy z klasy I TI z pierwszym certyfikatem CISCO!
  Informatycy z klasy I TI z pierwszym certyfikatem CISCO!
 • Wspomnienie Studniówki 2024

  Wspomnienie Studniówki 2024

 • Studniówka 2024

  Studniówka 2024

Zakończenie roku szkolnego 2023/24

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/24 - piątek, 21 czerwca, godz. 900 (wejście przy sali gimnastycznej). Msza Św. na zakończenie roku szkolnego rozpoczyna się o godz. 800.

 

Test sprawnościowy

Uzupełniający test sprawnościowy do klas pierwszych Oddziałów Przygotowania Wojskowego odbędzie 28 czerwca o godzinie 1000 na sali gimnastycznej.

 

Oferta Staszica na 2024 rok

Wybierz Technikum!

Dowiedz się, dlaczego technikum to dobry wybór dla Ciebie!

Przychodzi taki dzień, że trzeba zdecydować o przyszłości. Co wybrać? Liceum daje maturę, szkoła branżowa – zawód. A technikum? Jedno i drugie!

Nasze technikum skupia się na nauczaniu zawodowym, przygotowując uczniów do pracy w konkretnych dziedzinach, takich jak: informatyka, elektryka, technika pojazdów samochodowych, handel, ekonomia, turystyka. Oferujemy praktyczne zajęcia i umiejętności, które są przydatne w pracy zawodowej. Nasi uczniowie zdobywają certyfikaty i kwalifikacje zawodowe, które są wymagane na rynku pracy.

Jeśli zależy Ci na zdobyciu specjalistycznej wiedzy i umiejętności z określonej dziedziny, która będzie przydatna w przyszłej pracy, to technikum może być dla Ciebie odpowiednim wyborem.

Zarejestruj się na stronie : https://powiatradomski.e-nabor.pl/register i realizuj swoje marzenia.

 

Ogłoszenie o konkursie - główny księgowy w ZSP w Iłży

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży na podstawie: art.13 ust.1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (t.j. Dz.U.2022 poz. 530 ze zm.) oraz art.54 ust.2 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t.j. Dz.U. 2023 poz. 1270 ze zm.) ogłasza konkurs na stanowisko głównego księgowego – w wymiarze 1,0 etatu na czas nieokreślony.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 48 616 30 37. Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na Biuletynie Informacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Iłży: http://zspilza.biposwiata.pl/.

W duchu jak najbardziej wojskowym w piątek 17 maja 2024 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I technikum z Oddziałem Przygotowania Wojskowego.

Na tę wyjątkową uroczystość przybyli: rodzice uczniów, ks. kanonik Stanisław Styś, Wicestarosta Radomski, Krzysztof Murawski, dowódca 6 MBOT im. rtm. Witolda Pileckiego, płk Witold Bubak, szef WCR w Radomiu, płk Sławomir Głowiński, dowódca 62 batalionu lekkiej piechoty w Radomia, płk Arkadiusz Wasilewski, Dyrektor Wydziału Edukacji, Dariusz Leśkiewicz, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Iłży, Agnieszka Okruta, Komendant II komisariatu Policji w Radomiu, komisarz Sylwester Kucharczyk, Sekretarz Gminy, Paweł Dycht, komendant Straży Leśnej Nadleśnictwa Marcule, Piotr Wolski, przedstawiciel Komisariatu Policji w Iłży starszy aspirant  Rafał Wójcik.

Ceremonię otworzył dyrektor szkoły, Pan Leszek Giemza, który powitał przybyłych gości.

Dyrektor Szkoły w dalszej części przemówienia mówił, że Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży stara się kształtować nowe pokolenie w duchu patriotyzmu, poszanowania dla wiary chrześcijańskiej i tradycji narodu polskiego. Uczymy naszych uczniów szacunku do słów jakimi przez całe życie kierował się patron szkoły „Ojczyzna, Nauka, Praca”. Współpracujemy z 6 Mazowiecką Brygadą Obrony Terytorialnej im. rtm. Witolda Pileckiego i innymi instytucjami mundurowymi. Dyrektor Szkoły podziękował wszystkim za wkład wniesiony w powstanie i rozwój klasy z OPW, życząc kadetom  na koniec przemówienia: dochowania przez całe życie słów ślubowania oraz przyszłości, dobrej, bezpiecznej i stabilnej.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było złożenie ślubowania na sztandar szkoły. Kadeci z klasy I OPW powtórzyli wypowiadane przez dyrektora słowa roty ślubowania. Następnie ks. Dziekan Stanisław Styś pobłogosławił młodzież, która złożyła ślubowanie.

Po ślubowaniu głos zabrali: Wicestarosta Radomski,  Krzysztof Murawski, płk Witold Bubak i Sekretarz Gminy, Paweł Dycht. Przemawiający podkreślali w swoich wystąpieniach etos służb mundurowych i gratulowali uczniom wyboru klasy o tym kierunku. Warto nadmienić, że to pierwszy rok kształcenia klasy o profilu wojskowym w Staszicu, a także, że to jedyna klasa OPW w powiecie radomskim.

Po oficjalnej części uroczystości wszyscy spotkali się na słodkim poczęstunku.

Zobacz zdjęcia 

Instytucje i partnerzy