• Międzynarodowa Akcja Czytanie na Polanie. Edycja 2024
  Międzynarodowa Akcja Czytanie na Polanie. Edycja 2024 
 • ZSP Iłża wspiera rodziny
  ZSP Iłża wspiera rodziny 
 • Handlowcy ze Staszica posłańcami radości na Integracyjnym rodzinnym pikniku z okazji Dnia Dziecka
  Handlowcy ze Staszica posłańcami radości na Integracyjnym rodzinnym pikniku z okazji Dnia Dziecka
 • Handlowcy ze Staszica zainaugurowali Dni Leśmianowskie 2024
  Handlowcy ze Staszica zainaugurowali  Dni Leśmianowskie 2024
 • Ogólnopolskie Dni Leśmianowskie
  Ogólnopolskie Dni Leśmianowskie 
 • V edycja kursu CISCO CCNA ROUTING AND SWITCHING: Introduction to Networks w
  V edycja kursu CISCO CCNA ROUTING AND SWITCHING: Introduction to Networks w "Staszicu" zakończona!
 • Handlowcy ze Staszica zainaugurowali Dni Leśmianowskie 2024
  Handlowcy ze Staszica zainaugurowali  Dni Leśmianowskie 2024
 • Wycieczka do Warszawy
  Wycieczka do Warszawy
 • Ślubowanie kadetów
  Ślubowanie kadetów
 • Obchody 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
  Obchody 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 
 • Rajd rowerowy
  Rajd rowerowy
 • I Mistrzostwa Użyteczno – Bojowe za nami
  I Mistrzostwa Użyteczno – Bojowe za nami
 • Zakończenie roku klas maturalnych 2024
  Zakończenie roku klas maturalnych 2024
 • Handlowcy ze Staszica z wizytą studyjną w Wojewódzkim Urzędzie Pracy – Filia w Radomiu
  Handlowcy ze Staszica z wizytą studyjną w  Wojewódzkim  Urzędzie Pracy – Filia w Radomiu
 • Dzień Otwarty w Staszicu ogromnym sukcesem!
  Dzień Otwarty w Staszicu ogromnym sukcesem!
 • Informatycy z klasy I TI z pierwszym certyfikatem CISCO!
  Informatycy z klasy I TI z pierwszym certyfikatem CISCO!
 • Wspomnienie Studniówki 2024

  Wspomnienie Studniówki 2024

 • Studniówka 2024

  Studniówka 2024

Zakończenie roku szkolnego 2023/24

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/24 - piątek, 21 czerwca, godz. 900 (wejście przy sali gimnastycznej). Msza Św. na zakończenie roku szkolnego rozpoczyna się o godz. 800.

 

Test sprawnościowy

Uzupełniający test sprawnościowy do klas pierwszych Oddziałów Przygotowania Wojskowego odbędzie 28 czerwca o godzinie 1000 na sali gimnastycznej.

 

Oferta Staszica na 2024 rok

Wybierz Technikum!

Dowiedz się, dlaczego technikum to dobry wybór dla Ciebie!

Przychodzi taki dzień, że trzeba zdecydować o przyszłości. Co wybrać? Liceum daje maturę, szkoła branżowa – zawód. A technikum? Jedno i drugie!

Nasze technikum skupia się na nauczaniu zawodowym, przygotowując uczniów do pracy w konkretnych dziedzinach, takich jak: informatyka, elektryka, technika pojazdów samochodowych, handel, ekonomia, turystyka. Oferujemy praktyczne zajęcia i umiejętności, które są przydatne w pracy zawodowej. Nasi uczniowie zdobywają certyfikaty i kwalifikacje zawodowe, które są wymagane na rynku pracy.

Jeśli zależy Ci na zdobyciu specjalistycznej wiedzy i umiejętności z określonej dziedziny, która będzie przydatna w przyszłej pracy, to technikum może być dla Ciebie odpowiednim wyborem.

Zarejestruj się na stronie : https://powiatradomski.e-nabor.pl/register i realizuj swoje marzenia.

 

Ogłoszenie o konkursie - główny księgowy w ZSP w Iłży

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży na podstawie: art.13 ust.1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (t.j. Dz.U.2022 poz. 530 ze zm.) oraz art.54 ust.2 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t.j. Dz.U. 2023 poz. 1270 ze zm.) ogłasza konkurs na stanowisko głównego księgowego – w wymiarze 1,0 etatu na czas nieokreślony.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 48 616 30 37. Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na Biuletynie Informacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Iłży: http://zspilza.biposwiata.pl/.

Podczas tegorocznych Dni Otwartych mury naszej szkoły odwiedzili uczniowie klas ósmych z okolicznych szkół. Uczniowie przybywali do nas zarówno w grupach zorganizowanych z opiekunami jak również indywidualnie z rodzicami.

Młodzież zainteresowana nauką w naszej szkole mogła dzisiaj zobaczyć, jak wygląda szkoła, warsztaty szkolne, poznać nauczycieli, starszych kolegów i koleżanki. Na gości czekało wiele niespodzianek. Żołnierze z 62 Batalionu Lekkiej Piechoty 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Radomiu zaprezentowali fragment z bardzo szerokiego posiadanego przez siebie asortymentu wyposażenia. Dużą atrakcją dla młodzieży był pokaz broni strzeleckiej zorganizowany przez Radomskie Towarzystwo Strzelectwa Sportowego „VIS”.

W ramach Dni Otwartych organizowanych dla potencjalnych uczniów naszej szkoły zaprezentowano specyfikę zawodu: technika handlowiec, technika informatyka, technika pojazdów samochodowych, technika elektryka, technika organizacji turystyki. Atrakcyjne formy przekazu łączące wiedzę i rozrywkę sprawiły, że młodzież była zainteresowana kierowanymi do niej treściami.

Kompetencje zawodowe zaprezentowano m.in. przy pomocy gier planszowych opracowanych przez naszych uczniów pod kierunkiem nauczycieli, prezentacji multimedialnych i filmików. Był pokaz montażu I demontażu komputerów, pokaz możliwości łazika zdalnie sterowanego z własnym nagłośnieniem, skonstruowanego przez ucznia naszej szkoły, pokazane były możliwości drukarek 3d. Bardzo wielu uczniów odwiedziło warsztaty szkolne gdzie swoje zawody zaprezentowali uczniowie technikum elektrycznego i technikum pojazdów samochodowych.

Szeroką ofertę kształcenia przedstawili również starsi koledzy z Branżowej Szkoły I stopnia, proponując młodzieży szkół podstawowych naukę w klasie wielozawodowej.

Zadowoleni goście długo jeszcze rozmawiali z uczniami szkoły, którzy zachęcali ich do podjęcia nauki w tak wyjątkowej i bezpiecznej placówce oświatowej. Dzień Otwarty był okazją do spotkania się z nauczycielami, uczącymi poszczególnych przedmiotów, uczniami oraz do pokazania gościom panującego w szkole klimatu. Mamy nadzieję, iż główne założenie naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwania przybyłych i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym.

Zobacz zdjęcia 

Instytucje i partnerzy